Menu Zavřeno

Jak se žije s kočkou v kuchyni

#blog #zivotskockou #kuchyn #kocicizivot

Říká se, že kočky jsou individualistická stvoření, které zajímá jen spánek a jídlo a svého člověka po většinu času s chutí ignorují. Je možné, že i takové kočky existují, ale naše Máňa taková ( chci říct bohužel) není. Koexistujeme spolu v obýváku, v ložnici, v kuchyni a i tam, kam chodíme rozjímat. Je zkrátka velmi společenská a moc ráda se vším asistuje. Hlavně když jde o jídlo. (A bohužel i o spánek. )

Máňa se moc ráda dívá z okna

Myslím, že máme docela štěstí, že Maňana uznává kočičí stravu, ale uspokojit její mlsný jazýček není jen tak. Zatímco kočky většinou preferují dostávat každý den stejné jídlo, náš malý tygřík si žádá menu rozmanitější. Takže když v pondělí jásám, jak jí chutná Whiskas a nakoupím několik balení, už ve středu nad tou samou „dobrotou“ ohrnuje čumáček. Já jí rozumím, taky mám ráda pestrý jídelníček, ostatně proto tak často vařím a mám tento blog, ale uspokojit takhle mlsnou kočku je úkol vskutku nelehký. Samozřejmě, že nejdéle a nejvíce jí chutnají zatraceně drahé kapsičky. Je to zkrátka gurmánka, jak má být!

Další oblíbené místo? Pozorovatelna v krabici od mixéru!

Zatímco jí lidské jídlo po chuťové stránce moc nebere, jeho příprava je pro ní očividně fascinující. Kdykoliv vejdu do kuchyně, už se mi ta chlupatá žílala otírá o nohy a s roztomilým zamroukáním mi dává najevo, ze je připravena pomáhat. Buď chodí okolo a lísá se, nebo se posadí na okno a dohlíží na mě. Někdy je z celodenního poflakování a vyžadování pozornosti tak unavená, že v době přípravy jídla spí, ale nenechte se mýlit – dohlíží na mě i z kómatu. Jejím oblíbeným místem pro podvečerní siestu je totiž krabice od stolního mixeru, kterou jsme umístili na horní skříňku v kuchyni.

Mít kočku v kuchyni není úplně ideální. Ačkoliv je čistotná, je to pořád špinavé zvířátko, které rádo všechno olizuje. Zvláště své intimní partie. Proto kuchyň uklízím několikrát denně a snažím se Máňu udržet v hygienické vzdálenosti od jídla. Naštěstí se mi to daří a kočičí chlupy se v podávaném jídle nenachází:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *